Als hobby heb ik jarenlang geschilderd aan Scholen in de Kunst in Amersfoort.
Na mijn pensionering (2017) besloot ik het professioneler aan te pakken en ben ik naar de Wacker’s Academie in Amsterdam te gaan, een vakopleiding voor figuratieve kunst. Vijf jaar lang werd ik geschoold in het schilderen naar waarneming. Afgestudeerd op het portret, ben ik aanvullend twee jaar gaan schilderen bij portretschilder Rogier Willems: Altijd met olieverf en altijd naar model. Bij hem ga ik af en toe nog een dagje ‘bijspijkeren’.
Portretschilderen is mijn passie, maar een narratief schilderij vind ik ook een uitdaging: de mens in interactie met zijn omgeving, mens of dier.
Ik ben aangesloten bij het Atelier van Elteren Collectief in Harmelen: een groepje portretschilders dat driewekelijks bijeenkomt om naar model te schilderen. Wij bekritiseren elkaars werk en delen ervaringen van gevolgde materclasses.
Uit de tijd van Scholen in de Kunst is een groepje enthousiaste schilders overgebleven dat wekelijks met elkaar schildert. Vanaf 2026 heb ik mij aangesloten bij de kunstenaarsvereniging Artiplu in Leusden.